A téma indító az alábbi videó volt:
..és akkor az elképzelésem, hogy hogy lesz ez a jövőben:
Ha a dízel és benzin rendszereknek vége lenne ez lehetne: a benzin/dízel hibrid jármű szerintem kb. a vicc, sose lesz hosszú távon megtérülő, egyszerűen túl bonyolult technikailag (amíg újak addig ok, de a karbantartás idővel nem lesz kifizetődő)..
hibrid maximum oly módon képzelhető el szerintem, hogy mint egy hatótáv növelő egység legyen benne egy motor és generátor az adott járműben (így elég a járműnek 1 hajtáslánc, ami “egyszerű”).
Kamionoknál, teherautóknál egyértelműen a hidrogén lehet a megoldás, városba kisebb áru szállítóknál esetleg elektromos vagy igény esetén hatótáv növelt hidrogén/elektromos.
Személyautóknál, a “városi futkorászós” autó kategóriáknál elektromos, olyan amit “országútra” is terveznek az esetleg hidrogén… kettő között a kettő “keveréke”.
Egyenlőre ez.. de ha az energia tárolás gondja megoldódna az elektromos járműveknél (nem, a lítium sose lesz szerintem a jó megoldás … “nehéz”, kicsi az energiasűrűség és “lassú”), esetleg valamilyen “elektrolitos” folyadék formájában, még ha “fix” tartályba helyezve is (vannak ilyen tesztek, folyadékként “tárolt” energia, ami “lemerül” és a kúton leszívva “feltöltöttet” lehet visszatölteni a helyére… de elvileg eléggé “reaktív” a holmi és az az egység ami “feldolgozza” a folyadékot nemesfémet tartalmaz és úgy is csak pár ezer kilométert bír ki majd csere…), addig az elektromos csak korlátozottan fogja elhagyni a városok határait…
a hidrogén baja meg az, hogy csak olyan járműnél éri meg ami sokat fut, mert senki se szereti ha a “tankja” idővel magától kiürül a hőtágulás miatt (fránya hidrogént erősen hűtve tárolható csak hatékonyan a járműben, különben “kicsi a sűrűség”)… na meg nem lennék hidrogénautó közelében ha egynek a tartálya megsérül … kamion/teherautó esetén jobban védhető mint személyautóban…